Dzisiaj jest wtorek, 15 października 2019r. Imieniny: Jadwigi, Teresy, Florentyny
Niech Wam nie zbraknie nigdy zdrowia, niech szkoła w dom się wspólny zmienia! Praca wychowawcy to praca niełatwa, bo często leniwa i krnąbrna jest dziatwa. Kocha ona figle i chętnie się czubi, lecz stroni od książki, uczyć się nie lubi. Trzeba dużo zdrowia, dużo czasu stracić, aby umysł ucznia rozwinąć, wzbogacić, który gdy dorośnie, dopiero zrozumie jak jest w życiu ciężko, gdy się mało umie.
Skopiowano do schowka!
Któż to mnie uczy, mnie, to polskie dziecię. Słuchać i patrzeć na piękno przyrody? Któż to rozjaśnia mój umysł tak młody i uczy bujać myślą po wszechświecie? Któż to mnie wspiera przykładem i radą. W głąb duszy siejąc nauki ziarenka? Pana rozum, serce i ręka wiodą mnie z każdą walczyć wadą. Pan mnie prowadzi uśmiechem, zachętą. Pan mną kieruje wolą swą niezłomną. Więc idę dzisiaj z wdzięcznością ogromną, nieść me życzenia dzisiaj, w Pana święto.
Skopiowano do schowka!
Wszyscy nasi kochani nauczyciele dla swoich uczniów cierpliwości mają wiele. Za naukę, za trud jaki jest wkładany, przeogromny bukiet życzeń dziś składamy. Życzenia szczere, prawdziwe z uczniowskich serc płynące. Jak świeże kwiaty pachnące, kwitnące na naszej polskiej łące.
Skopiowano do schowka!